Logo

tisková zpráva

Praha, 14. června 2021

Po několika letech příprav dnes spouštíme projekt Lonely Wood, který v sobě spojuje překladatelské/lokalizační studio a portál digitální distribuce počítačových her v češtině.

Překladatelské oddělení Lonely Wood Translations představuje další krok na téměř dvacetileté cestě započaté tvorbou neoficiálních češtin pod hlavičkou týmu WDK Games (například RPG série Star Wars: Knights of the Old Republic) a pokračující přes překládání plných verzí her pro časopis LEVEL, práce na oficiálních lokalizacích pro edici HYPERMAX až po občasné lokalizace pro herní vývojáře zblízka i zdaleka (jako třeba Hellmut: The Badass from Hell od slovenských Volcanicc).

Portál Lonely Wood Store se poté zaměřuje na digitální distribuci počítačových her v češtině, ať už pro operační systém Windows, Mac, nebo Linux. Jeho smyslem je nabídnout hráčům postupně se rozšiřující katalog původních českých i zahraničních titulů lokalizovaných do českého jazyka. Pro začátek na něm naleznete tuto čtveřici:

Dračí Historie
Klasická česká klikací adventura od týmu NoSense, která původně vyšla na podzim roku 1995 pro operační systém DOS. Po dohodě s vývojáři jsme použili nejnovější verzi hry, určenou pro emulační nástroj ScummVM, a hru jsme připravili ke snadnému spouštění v operačních systémech Windows, Mac i Linux. Podle fotografií jsme také kompletně zrekonstruovali uživatelskou příručku a Kristýna Šnirychová z SCS Software pro hru od základů překreslila původní artwork, jakož i její logo nebo spouštěcí ikonu. Dračí Historii pochopitelně nabízíme zcela zdarma.

Project Hospital – kolekce
Vývojáři z pražského studia Oxymoron Games pro nás přichystali kompletní kolekci své nemocniční budovatelské simulace Project Hospital. Hra je k dispozici pro Windows, Mac i Linux a v jednom balíčku získáte v této kolekci za skvělou cenu kromě základní hry také rozšíření Doktorský mód, Nemocniční služby, Infekční oddělení a Oddělení traumatologie. První týden navíc s desetiprocentní slevou.

Tarr Chronicles – demoverze
Tarr Chronicles je akční vesmírná simulace od ruského týmu Quazar Studio, přičemž s českou lokalizací vyšla hra krabicově na jaře roku 2009 v edici HYPERMAX. Protože původní demoverze (anglická ani česká) už ve Windows 10 nefunguje, spojili jsme síly s programátorem Stuartem „Stucukem“ Careym, kterého možná někteří z vás znají díky jeho podpoře a dalšímu rozvíjení české real-time strategie Original War, a pomohli jsme mu odladit zbrusu nový patch, který nejenom, že demoverzi umožňuje běžet i v novějších verzích Windows, ale zároveň přidává i několik velmi užitečných oprav a změn. Navíc je možné, že tato česká demoverze je teď jedinou funkční demoverzí Tarr Chronicles na celém internetu. A jakožto demoverze je samozřejmě k dispozici bezplatně.

The Lost Crown
Klikací adventura The Lost Crown od anglického studia Darkling Room z léta 2008 měla původně vyjít s českou lokalizací v edici HYPERMAX. K tomu ale nakonec nedošlo a hra si tak svou českou premiéru odbývá až teď. Výprava za duchy na starodávném pobřeží jižní Anglie přitom není žádný drobek – kromě jiného museli v CINEMAXu překreslit víc než dvě stovky menších i větších obrázků. Ke hře kromě české uživatelské příručky, mapy fiktivního městečka Saxton a krátkého dokumentu o tvorbě The Lost Crown přikládáme po dohodě s vývojáři také oficiální, zhruba hodinový soundtrack s pětatřiceti atmosférickými skladbami. První týden můžete hru navíc získat se sedmnáctiprocentní slevou.

O všem, co se týká projektu Lonely Wood, je pak možné diskutovat na našem vlastním fóru Lonely Wood Forum, kde se můžeme bavit například o tom, co by na Lonely Wood Storu bylo dobré změnit, jaké funkce by bylo na místě přidat nebo kterou další hru byste rádi nalezli v jeho nabídce. Po uzavření diskuzního serveru Lapiduch.cz se právě sem také konečně mohou přesunout diskuze o překladech týmu WDK Games nebo o hrách, kterým se věnuje náš – už nějakou dobu dřímající – web Star Trek Games.CZ. Ke slušné a konstruktivní diskuzi jste tímto všichni zváni!

Poznámka: V případě zájmu si zde můžete stáhnout všechna loga Lonely Woodu.

Logo
www.lonelywood.cz Facebook Twitter YouTube